Kolejny sukces!

08/05/2023

Przedsięwzięcie pod nazwą „Wezwanie kreatywne” realizowane przez jedną z największych w Polsce platform z produkcjami audio, zakłada wyłonienie najlepszych pomysłów na scenariusz audioserialu.

pexels-andrea-piacquadio-3771813

photo:Andrea Piacquadio

W ogłoszonym przez Audiotekę naborze scenariuszy w klimacie crime story, zgłoszono wiele projektów – ale do II etapu  dostało się tylko jedenaście osób. Do czołówki weszli najlepiej rokujący polscy autorzy z kraju i zagranicy. W tym gronie znalazła się również Jola Babij z Media Production JB w Londynie.

Wszystkie zakwalifikowane projekty spełniające wymogi formalne, zostały poddane ocenie pod kątem nie tylko zgodności z realizacją audio, ale i samym gatunkiem. Weryfikacji dokonała specjalna komisja kwalifikacyjna powołana przez organizatorów. Każdy z uczestników otrzymał ocenę wraz z recenzją,  a osoby z najwyższą punktacją przeszły do finału. Wśród kryteriów oceny koncepcji scenariuszy znalazły się: pomysł, fabuła, postacie, fragment scenariusza oraz tzw. x-factor.

Podczas indywidualnego spotkania z przedstawicielami platformy Audioteka, półfinaliści otrzymali sugestie co do dalszego rozwoju projektu scenariusza. Teraz, uczestnicy kilkumiesięcznego projektu rozpisują pierwsze odcinki swoich scenariuszy. Ostateczna wersja zostanie poddana końcowej ocenie komisji. Dla najlepszych przewidziano współpracę i podpisanie umowy na audioserial kryminalny. Niezależnie od wyników, samo znalezienie się w gronie najlepszych - to niewątpliwie ogromny sukces dla całej wyróżnionej "jedenastki". Nabór scenariuszy do superprodukcji prowadzony był przez Audiotekę przy współpracy z Akademią Scenariopisarstwa Storylab.pro.

 

Media Production JB