Każdy się boi i zwalnia

07/11/2016 

Wbrew pozorom, na drogach jest bezpieczniej wtedy, gdy… pogoda jest zła. Według policyjnych statystyk w październiku, listopadzie i grudniu ubiegłego roku, doszło w Polsce do prawie dziewięciu tysięcy wypadków drogowych. Zginęło w nich ponad osiemset osób, a ponad dziesięć tysięcy zostało rannych.

jola_babij510

Jazda jesienią z pewnością wymaga od kierowców dużej koncentracji, ponieważ warunki atmosferyczne bywają bardzo zdradliwe.

Badania dowodzą, że dużo więcej wypadków i niebezpiecznych sytuacji ma miejsce przy ładnej pogodzie. Trudnych warunków każdy się boi i zwalnia. Powinniśmy więc pamiętać o tym, że jesień jest nie tylko wtedy, kiedy pada deszcz i musimy uważać na śliskie liście. Nasza czujność w żaden sposób nie może zostać osłabiona np. przez to, że świeci słońce –powiedział Marcin Grzebieluch ze szkoły bezpiecznej jazdy Carevent.pl.

jola_babij_305

Najczęstszym błędem popełnianym przez kierowców jesienią jest oczywiście zbyt szybka jazda. Wielu z nas nie potrafi dostosować swojej prędkości do warunków panujących na drodze, przez co stwarza duże zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu. Tymczasem już 10 km/h robi wielką różnicę. Druga rzecz, na którą należy zwrócić baczną uwagę, to zachowywanie odpowiednich odległości między pojazdami. Ma to szczególne znaczenie podczas złych warunków atmosferycznych, które jesienią nie są niczym nadzwyczajnym.

 

 

opr. ghostinfo, foto: Media Production JB

*media i firmy oraz osoby zainteresowane naszymi usługami (wywiady, reportaże, teksty na zlecenie, zdjęcia) zapraszamy do kontaktu:  mediaproduction.jb@gmail.com