Kobiety podróżują chętniej

21/11/2016 

Rezerwacji podróży on-line dokonuje siedemdziesiąt osiem procent internautów. Najczęściej są to osoby młode i pracujące. Prym wiodą kobiety z dochodem przekraczającym trzy tysiące złotych.

jola babij media 326 

Choć wakacje dawno się skończyły i już właściwie o nich nie myślimy, to pięćdziesiąt cztery procent Polaków wciąż kupuje wycieczki last minute. Wiele osób zaczyna też planować przyszłoroczne wakacje. Reklamy nawołują: „Jeśli chcesz zaoszczędzić na wczasach, sprawdź ofertę internetową”.

Rabaty w sieci mogą wynieść dwadzieścia, trzydzieści, a nawet sześćdziesiąt procent. Klientów przyciąga wygodna forma zakupu oraz atrakcyjne zniżki. Z dużych upustów mogą korzystać subskrybenci newsletterów. Przy zakupie wycieczki w sieci mamy również możliwość wcześniejszego zapoznania się ze stronami internetowymi danych miejsc i opiniami o nich.

Zaletą internetowych biur podróży jest to, że zwykle w dopełnieniu formalności pomaga nam od początku do końca jedna osoba, która dba także o nasz komfort w trakcie podróży i rozwiązuje wszystkie ewentualne problemy – powiedziała Krystyna Balicka z firmy BookApart.com.

Zazwyczaj program wyjazdu da się dość elastycznie dopasować do własnych potrzeb. Z wycieczki możemy też zrezygnować, należy tylko odpowiednio wcześnie powiadomić o tym organizatora. Żeby dowiedzieć się, jaki czas mamy na zmianę planów, wystarczy przeczytać regulamin. Oczywiście ze zrozumieniem.

 

opr. infoWire, foto: Jola Babij /Media Production JB