Jesienne nastroje

01/11/016 

Wraz z nadejściem jesieni, nadciąga rewolucja w garderobie. Początek listopada to czas, kiedy zwiewne i lekkie materiały płynnym ruchem przechodzą na dno szafy, ustępując miejsca miękkim i ciepłym tkaninom.

media_jola babij322

Podczas porannych, jesiennych chłodów długie spodnie to często podstawa naszej stylizacji – niezależnie czy mówimy o eleganckich spodniach garniturowych wpisujących się w biznesowy dress code czy jeansach, które idealnie sprawdzą się podczas mniej formalnych okoliczności. Tę część garderoby musimy mieć zawsze pod ręką – najlepiej wyprasowaną i od razu gotową do założenia.

– Dla tych, którzy spodnie traktują jako niezbędny element codziennego ubioru przygotowaliśmy specjalne wieszaki, które pozwalają nie tylko na perfekcyjne utrzymanie porządku, ale przede wszystkim ochronią naszą garderobę przed niepożądanymi zagnieceniami i uszkodzeniami mechanicznym materiału – powiedziała ekspert firmy GTV, Joanna Repko.

W idealnym szyku

Warto posłuchać specjalistów, jak za pomocą kilku przydatnych akcesoriów sprawić, by do naszej szafy nie wkradł się choćby cień chaosu i bałaganu, a sezonowa zamiana przebiegła sprawnie.

– Do wyboru mamy wiele pragmatycznych rozwiązań – zarówno w wersji podstawowej, jak i wieszaki uzupełnione o organizery, w których z powodzeniem możemy przechowywać elastyczne paski czy szelki . 

media_jola babij321

Idea takiego rozwiązania pozwala na przewieszenie spodni przez specjalnie przygotowane drążki, ułożone w takiej odległości, by ubrania nie nachodziły na siebie, niwelując problem zagnieceń i otarć materiału. Dodatkowo, równoległe ułożenie wieszaków pozwala na dowolną i czytelną kompozycję – możemy postawić na selekcję kolorystyczną, materiałową lub postawić na zupełna dowolność.

Na wyciagnięcie ręki

Drugi, absolutnie niezbędny, ale i szczególnie problematyczny element jesiennego outfitu to ciepłe bluzy, które chronią przed wiatrem. To one zajmują najwięcej miejsca w szafie i sprawiają nie lada kłopot - złożone w kostkę i ułożone jedna na drugiej nie tylko „pochłaniają” przestrzeń, ale zmuszają nas do poświęcenia czasu na rozprasowywanie powstałych zagnieceń. Tu z pomocą przychodzi pantograf. Dzięki temu rozwiązaniu możemy z powodzeniem przechowywać cieplejsze okrycia wierzchnie na wieszakach, a do tego zaoszczędzamy cenną przestrzeń, bowiem pantograf możemy zainstalować bardzo wysoko, a za pomocą specjalnej rączki i sprawnie działającego podnośnika gazowego lub olejowego opuścimy go na żądaną wysokość. To także doskonały sposób na przechowywanie dłuższych, jesiennych płaszczy czy kurtek, które nie znalazły swojego miejsca na wieszaku umieszczonym przy drzwiach wejściowych. Wystarczy jeden ruch i wszystko co niezbędne mamy pod ręką.

Pod kontrolą

Sezon jesienno – zimowy to także niezliczona ilość rękawiczek, szalików i czapek, które, ze względu na niewielkie gabaryty, potrafią bardzo skutecznie znikać – i to w najmniej oczekiwanym momencie.

media_jola babij324

– Te drobne akcesoria warto przechowywać w jednym, konkretnie ustalonym miejscu, bowiem odkładanie ich do garderoby pełnej ubrań wywoła nie tylko niepotrzebny chaos, ale sprawi, że trudniej będzie nam odnaleźć poszczególne elementy jesiennej galanterii – dodała Joanna Repko. 

Na tę okoliczność warto postawić na niezwykle użyteczne systemy koszy i szuflad. Do wyboru mamy tu szeroki wachlarz akcesoriów z bokami przeszklonymi, relingowymi czy rattanowymi, kosze wielopoziomowe czy szuflady  ze specjalnymi organizerami, w których z łatwością posegregujemy wybrane części garderoby.

– Warto wspomnieć, że w naszej linii Elegance wszystkie akcesoria są wysuwane i wyposażone w mechanizm cichego domykania, co zdecydowanie zwiększa ich funkcjonalność oraz komfort codziennego użytkowania – poinformowała przedstawiciel firmy GTV.

Garderoba, niezależnie od jej rozmiaru, to rozwiązanie ułatwiające zachowanie porządku i niezmiennego stanu naszych ubrań. Dodając do niej kilka pragmatycznych i sprytnych akcesoriów, sprawimy, że wymiana ubrań z wiosennych na jesiennie nie przyprawi o ból głowy, a pozwoli długi czas cieszyć się porządkiem i niebywałą funkcjonalnością naszej „starej – nowej” szafy.

 

opr. ghostinfo, foto: Jola Babij /Media Production JB

*media i firmy zainteresowane naszymi usługami (wywiady, reportaże, teksty na zlecenie, zdjęcia) zapraszamy do kontaktu:  mediaproduction.jb@gmail.com