Tanie zwiedzanie

15/05/2016 

Maj jest początkiem sezonu turystycznego. Długie weekendy, to tylko preludium do tego czego oczekujemy podczas wakacji i urlopów. Warto zastanowić się, jakiego rodzaju wypoczynek nas interesuje. A później zdecydować się na konkretną podróż.

mm

Powoli nadciąga drugi w tym miesiącu „długi weekend”. To idealna sytuacja dla spragnionych wypoczynku i podróży. Wybierając się na urlop 26 maja będzie można relaksować się aż przez cztery dni. Tak się składa, że im bliżej wakacji, tym ceny biletów lotniczych wzrastają. Turyści prześcigają się więc w wynajdywaniu tanich ofert, a biura organizacji podróży w promowaniu swoich ofert. Nie zawsze korzystnych. Przyjrzeliśmy się zagranicznym kierunkom, do których można dolecieć korzystając z wyjątkowo niskich cen w maju. I tak, decydując się na wyjazd z FRU.PL można zorganizować sobie niezapomnianą podróż do wybranej europejskiej stolicy lub na słoneczne wyspy. I dolecieć tam, za niewielkie pieniądze.

Na majówkowe wyjazdy Polacy niezmiennie najchętniej wybierają europejskie destynacje, takie jak Londyn, Paryż czy Mediolan. W sezonie sezonu turystycznym ceny biletów lotniczych zaczynają rosnąć. Podobnie jest podczas świątecznych weekendów bilety do najpopularniejszych miast są zazwyczaj droższe. Jednak decydując się na podróż w między 26 a 29 maja możemy sporo zaoszczędzić. Koszt bezpośredniego lotu do tych miast podczas drugiej majówki to wydatek od 250 do 370 zł! – powiedział Maciej Knopa z Travel Manager FRU.PL.

Planując zagraniczny, majówkowy wypad warto skorzystać ze sprawdzonych kierunków i wybrać miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Takie są właśnie największe miasta Europy.  Nie brakuje  w nich pięknych i zagadkowych zakątków, a z przewodnikiem w ręku możemy je bez trudu odnaleźć. Weekendowe wyjazdy typu City Break łączące przelot i noclegi w hotelu są idealną okazją do aktywnej turystyki połączonej ze zwiedzaniem. Dzięki takim wyjazdom, nawet największe miasta możemy poznać w zaledwie kilka dni.

m

Z danych FRU.PL z poprzednich lat wynika, że Polacy nadal najbardziej cenią sobie tanie podróże oraz klasyczne, światowe kierunki, takie jak wspomniane stolice europejskich krajów. Bardzo wdzięcznymi miejscami do turystycznego odkrywania, ale i weekendowego wypoczynku, są włoskie miasta (jak na przykład Piza, Nicea czy Wenecja). Coraz popularniejsze wśród Polaków stają się także Porto i Lizbona w Portugalii. Miejsca te, doskonale wszystkim znane z przewodników, oferują turystom wiele atrakcji. Majowe, ciepłe słońce tylko umili taki wypoczynek. Tymczasem portal FRU.PL oferuje na te konkretne kierunki - wyjątkowo okazyjne, sezonowe promocje.

Bilety do wymienionych miast są u nas zwykle najtańsze pod koniec maja. Są to tzw. loty składane typu Smart Connection. Oznacza to najbardziej dogodne przesiadki i przede wszystkim przeloty tańsze nawet do 90 procent, w porównaniu z lotem bezpośrednim. „Majówkowe” bilety łączone do Pizy, Lizbony czy Porto kosztują nawet 300 zł i można tam dolecieć z prawie każdego miasta Polski. Na podobnym poziomie kształtują się ceny do Nicei i Wenecji. Rezerwując bilet w wyszukiwarce FRU.PL, kupimy je w cenie od 450 do 650 zł. Loty bezpośrednie w tym okresie to dużo większy wydatek rzędu 1300 zł do Pizy, a cena przelotu do Porto lub Lizbony osiąga nawet poziom 1700-1900 zł – dodał ekspert FRU.PL.

Wybierając kierunki weekendowego odpoczynku zawsze warto też sprawdzić ceny lotów w tzw. elastycznych datach. Na przykład dzień przed lub po planowanym wstępnie wylotem. Kalendarz cenowy to pomocne narzędzie, by upolować atrakcyjne bilety. Dzięki temu, podróż do słonecznej Italii czy na Półwysep Iberyjski staje się dużo tańsza. Niesłabnącą popularnością wśród polskich turystów cieszą się wyjazdy na wyspy. Spacery nad brzegiem morza, wygrzewanie się w słońcu i wylegiwanie na piasku, to coś o czym wielu z nas marzy przez cały rok. Na takie przyjemności możemy liczyć planując beztroską „wyspiarską” majówkę. W tym roku takim hitem okazuje się Malta. Ta coraz popularniejsza wśród podróżników wyspa, kusi nie tylko plażami i wspaniałą pogodą. O Malcie mówi się, że to „muzeum na świeżym powietrzu”. Stolica kraju - Valetta, może poszczycić się największym nagromadzeniem zabytków na metr kwadratowy. I to nie byle jakich. Lata panowania joannitów zaowocowały pałacami i kościołami ociekającymi bogactwem oraz wieloma tajemnicami, które spędzają sen z powiek miłośnikom teorii spiskowych. Podczas wizyty na Malcie warto odwiedzić także pobliską wysepkę Gozo i Błękitną Lagunę – miejsce, gdzie woda jest chyba najintensywniej lazurowa w całej Europie!

foto 1476a

Wyspy kuszą więc wspaniałymi plażami, zabytkami oraz parkami atrakcji z aquaparkami, placami zabaw i miejscami piknikowymi. Podróż tam, to także gwarancja wspaniałej pogody i udanego wypoczynku.

Loty składane są bardzo opłacalnym rozwiązaniem, jeśli planujemy odpoczynek na śródziemnomorskich lub atlantyckich wyspach. Dotychczas, aby dolecieć tam na własną rękę, trzeba było wydać od 1200 do 1900 zł. Obecnie ceny w ofercie Smart Connection na FRU.PL to koszt między 400 a 800 zł. Obniżenie kosztów możliwe jest dzięki połączeniu niewspółgrających lotów różnych linii lotniczych. Loty w systemie Smart Connection charakteryzują się nie tylko niską ceną, ale też szeroką siecią połączeń. Można zaplanować i złożyć wymarzoną podróż łącząc np. urlop na Malcie z wypadem do Paryża lub Mediolanu – podkreślił Maciej Knopa.

Tegoroczne święto Bożego Ciała wypada dokładnie w Dzień Matki. Zagraniczny wypad z pewnością mógłby być świetną niespodzianką – albo idealną okazją do wspólnej podróży.

– Coraz częściej zamiast kwiatów i upominków na różne okazje, decydujemy się na niebanalny prezent… podróż. Sporym zainteresowaniem w kontekście Dnia Matki i Ojca cieszą się wspomniane City Breaki czyli pakiety łączące przelot i hotel. To wygodny sposób podróżowania, nawet dla seniorów. A ceny są naprawdę kuszące. Wypad do Rzymu w trakcie majówki to wydatek nawet nieco ponad 800 zł – podsumował ekspert FRU.PL.

kk

Dobre zaplanowanie i połączenie wolnych dni to świetna okazja, aby nie tracić zbyt wiele urlopu i już teraz pozwolić sobie na małe wakacje. Nawet 5-7-dniowa podróż pozwoli wejść w prawdziwie letni nastrój. Ponieważ to dopiero początek sezonu, można spodziewać się jeszcze względnie pustych plaż, bez tłumu turystów. A przecież najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby odpocząć nie wydając na to fortuny i nie denerwować nadmiernym zgiełkiem i tłokiem.

 

 

opr. ghostinfo, foto: Jola Babij /Media Production JB

*firmy i media zainteresowane skorzystaniem z naszych usług (zdjęcia, artykuły, wywiady etc.) zapraszamy do kontaktu: mediaproduction.jb@gmail.com